środa, 6 sierpnia 2014

Napad na bank


Przeglądając Internet można czasem znaleźć perełkę informacyjną dotyczącą polskiej bankowości, a dokładniej jej peryferii. Poniżej zamieszczam link do filmu przedstawiającego napad na bank w Gorzycach – małej miejscowości tuż przy granicy z Czechami.


W materiale nie pada nazwa banku, bo banki raczej nie chcą tego typu rozgłosu. Choć w tym przypadku widząc wnętrze lokalu, jako właściciel banku tym bardziej bym nie chciał żeby padała jego nazwa… Nowoczesność tam jeszcze nie dotarła. Ja nazwy też nie podam, ale obstawiam, że była to jakaś mała placówka partnerska. Wnioski do kogo należy można wyciągnąć po kolorach wnętrza, choć zaskakiwać może zdjęcie kościoła na ścianie... Ale może plakaty przysłane z centrali były brzydkie, a symbol nakrycia głowy już się przejadł… Jak ktoś bardzo chce wiedzieć kto stał się ofiarą napadu to Google Maps wraz z Google Street View szybko dadzą odpowiedź. A jak już jesteśmy przy nakryciu głowy to muszę przyznać, że złodziej zawiesił sobie wysoko poprzeczkę. W gorącym miesiącu jakim jest czerwiec, założył grubą czapkę i żeby nie było za łatwo, nie wyciął w niej żadnych otworów na oczy i nos. Zapewne to dzięki temu nasza dzielna policja ma aż tak duże problemy ze złapaniem sprawcy. Widać na nagraniu, że to raczej debiutant, do tego mocno zestresowany. Sądząc po ruchach może to być miłośnik hip-hopu. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć policji, to patrząc na okazywaną odwagę sprawcy może warto go poszukać wśród braci Czechów, którzy mieszkają kilka kilometrów dalej. Warto także obejrzeć wszystkie odcinki „Gangu Olsena”, bo wygląda na to, że sprawca właśnie z tego filmu czerpał inspirację. Na szczęście nikomu z pracowników nic się nie stało, bank stracił 9 stówek, czyli też raczej nie płacze z tego powodu. A my możemy się trochę pośmiać. Jeżeli któraś z telewizji zamiast kolejnego sezonu programu w stylu Mam Talent zdecyduje się wyprodukować program Idiota Roku, to mamy mocnego kandydata do zwycięstwa.

3 komentarze:

 1. tylko 1% mniej niz na lokacie. ładnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że nic się nie stało. Majątku też nie zgarnął. Jeżeli chodzi o konto, to ciekawa oferta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oferta konta rzeczywiście ciekawa... :) Szkoda tylko, że trochę nieświeża. Wkradł się błąd, ale już jest zmiana. Początki bywają trudne... Ale oczywiście zapraszam częściej :)

   Usuń