wtorek, 1 lipca 2014

Na początek

Dzień dobry. Pierwszy post na blogu powinien być wstępem do tego wszystkiego co wydarzy się tu w przyszłości, dlatego w kilku zdaniach postaram się Wam przybliżyć mój pomysł na treści i informacje, które będą się tu pojawiały. Ale na początku wypada się przedstawić – nazywam się Marcin Adamczyk, zawodowo od kilkunastu lat jestem związany z branżą finansową. Większość tego czasu spędziłem jako etatowy pracownik dużych, bankowych korporacji, a od pewnego czasu prowadzę własną firmę zajmującą się doradztwem finansowym. Zawsze byłem związany ze sprzedażą, a ponieważ branża finansowa działa bardzo dynamicznie, dlatego miałem okazję dokładnego poznania specyfiki sprzedaży praktycznie wszystkich produktów i usług bankowych, mechanizmów zarządzania sprzedażą oraz różnorodnych kultur organizacyjnych. Sprzedawałem, zarządzałem, budowałem duże struktury sprzedażowe. Od wewnątrz poznałem funkcjonowanie bankowych sieci oddziałów, sprzedaży bezpośredniej, działów call center, współpracy z pośrednikami i wielu innych ogniw składających się na łańcuch sprzedaży produktów finansowych. Poznałem wszystkie blaski i cienie związane z pracą w bankowości, przeżyłem czasy dobrej koniunktury w branży, ale także lata kryzysu. Uczestniczyłem w procesie tworzenia nowego banku, przeżyłem także skomplikowany proces łączenia dwóch banków, ale przede wszystkim poznałem od środka zasady jakimi kierują się banki wobec klientów. I właśnie na tym ostatnim elemencie chciałbym się skupić umieszczając kolejne wpisy na tym blogu. Chciałbym, aby moje informacje ułatwiały Wam wybór banków i produktów bankowych, z których zamierzacie korzystać, dostarczały obiektywnej oceny analizowanych tematów, pokazywały co jest tylko marketingiem a co rzeczywiście może przynosić korzyści. Możecie się tu spodziewać recenzji produktów oraz poziomu obsługi w poszczególnych bankach. Chciałbym także, aby moje wpisy czasem rozśmieszały, ale przede wszystkim powodowały, że będziecie chcieli tu wracać. Będę także wdzięczny za zamieszczanie w komentarzach Waszych opinii i tu pewnie nikt nie powinien poczuć się zaskoczony, również tych pozytywnych J. Chętnie też poznam Wasze propozycje tematów, którymi uważacie, że warto się zająć. Zachęcam także do dzielenia się własnymi doświadczeniami z korzystania z usług poszczególnych banków i instytucji finansowych.

Na początek chyba wystarczy. Wkrótce pojawią się pierwsze wpisy. Może dodam jeszcze, że w prowadzeniu bloga będzie pomagało mi kilka osób. Jeżeli ktoś z Was chciałby do nas dołączyć to zapraszam do kontaktu.

2 komentarze:

 1. Cześć, dzięki za wartościowy post!
  Jeśli chodzi o prowadzenie firmy, w dzisiejszych czasach możemy liczyć na sporo udogodnień. Odkryłem ostatnio ciekawy program do prowadzenia kpir i jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam wypróbować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalazłem tę stronę internetową kiedy szukałem dobrej pożyczki przez internet na konto. Znalazłem tu wiele ciekawych informacji, poza tym sprawdziłem również rankingi chwilówek by zdecydować się w końcu na pożyczkę online firmy Credy.

   Usuń