środa, 28 grudnia 2016

Kredyty hipoteczne - LTV w 2017 roku (ściągawka)

Zaczynamy zaraz 2017 rok, a to oznacza, że wszystkie osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu hipotecznego, kolejny raz zmierzą się ze zmianami zasad wyznaczania maksymalnego LTV. Oczywiście od pewnego czasu banki mają już metody obejścia przepisów narzucanych przez instytucje regulujące rynek, ale zawsze styczeń przynosi większe lub mniejsze zmiany w poszczególnych ofertach, dlatego poniższa ściągawka może okazać się pomocna. Według mojej wiedzy maksymalne LTV w największych bankach w 2017 roku będzie wyglądało następująco:

90% - Alior, BZ WBK, Getin, Millennium, Pekao SA, PKO BP (bank hipoteczny), Raiffeisen, Deutsche Bank

80% - ING, BGŻ BNP Paribas, Citibank, BOŚ, Eurobank

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy dobrym rozwiązaniem jest pożyczka na prowadzoną działalność gospodarczą od instytucji prywatnej poza bankowej? Znalazłem kilka takich firm, które proponują na wyższych co prawda kosztach uzyskanie finansowania ale bez zbędnych analiz i weryfikacji. Zaciekawiła mnie oferta pożyczki w tej firmie oraz tutaj pożyczki dla firm pod nieruchomość. Jeśli macie jakieś informacje jak w praktyce wygląda zabezpieczenie czy forma umowy pożyczki proszę o jakiś komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z powodu kończącego się MDMu pod koniec roku 2017 sporo osób ruszyło po kredyty hipoteczne na wymarzone mieszkania. To była dla nich spora okazja. Część banków z tej okazji polepszyła swoje oferty i można było się załapać na korzystny kredyt.

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz jest dobry czas na branie kredytów hipoteczny bo stopy procentowe nadal trzymają niski poziom.

  OdpowiedzUsuń