piątek, 22 stycznia 2016

Plotki z rynku

Kilka tygodni temu zamieściłem wpis o podwyższaniu marż kredytów hipotecznych przez banki. Zastanawiałem się w nim jak zachowa się BZ WBK i czy u nich marże również wzrosną. Obstawiałem, że poczekają a tą decyzją aż kurz i emocje związane z podwyżkami opadną i wtedy już bez większego rozgłosu zmiany wprowadzą. I wygląda na to, że tak właśnie się stanie. Podwyżka marż ma stać się faktem prawdopodobnie od początku lutego. Podobno będzie to zmiana o 0,3% i będzie dotyczyła tylko klientów z gorszym scoringiem. Czyli znając życie marża 2,39%, bo taki ma być jej maksymalny poziom w ofercie standardowej, stanie się stałym elementem większości umów kredytowych zawieranych od lutego. Ale trzeba też podkreślić i pochwalić jedną decyzję banku, która weszła w życie od stycznia. Otóż w BZ WBK nadal można wnioskować o kredyt w wysokości 90% wartości nieruchomości, a nie 85% jak teoretycznie nakazują obowiązujące przepisy. Różnicę 5% bank ubezpieczy i sam poniesie koszt takiego ubezpieczenia. To znaczy na pewno ten koszt jest zaszyty w opłatach i marży, a na końcu i tak pokryje go klient, ale marketingowo przekaz wygląda tak, że dodatkowych opłat już od klienta nikt nie pobiera.
 
Druga informacja dotyczy Deutsche Banku. Od dość długiego czasu jest tam oferta kredytu dla profesjonalistów (KDP). Cieszyła się ona dość dużym zainteresowaniem wszystkich tych klientów, którzy wykonują tzw. wolne zawody (lekarz, prawnik, księgowy, itd.) i którzy mają zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wysokie kwoty kredytów, dość niskie marże i prowizje przygotowawcze plus wyliczanie zdolności kredytowej na podstawie estymacji dochodów powodowały, że klienci chętnie do banku po taki kredyt się zgłaszali. Szybki proces (jak na Deutsche Bank to nawet bardzo szybki) i praktycznie zero dokumentów, które często bywają dla klientów trudne do przygotowania. Wszystko fajnie, ale podobno tylko do marca, bo wtedy bank zamierza wyłączyć możliwość ubiegania się o ten kredyt na podstawie estymacji dochodów. Kto zatem planuje zaciągnąć kredyt w najbliższym czasie i należy do grupy profesjonalistów, ten powinien się pospieszyć i złożyć wniosek możliwie jak najszybciej.
 
Oczywiście każdemu kto chciałby złożyć wniosek o kredyt czy to w BZ WBK, czy w Deutsche Banku, czy w jakimkolwiek innym banku, chętnie pomożemy doradzając odpowiednie rozwiązania i biorąc na siebie dużą część formalności. Wystarczy skontaktować się z nami i przedstawić swoje oczekiwania. Można to zrobić wypełniając ten formularz. Zapraszamy.
 

5 komentarzy:

 1. Polecam się w temacie ubezpieczeń:)
  https://www.facebook.com/karolkoscaxa/

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy mógłbyś polecić oferty innych banków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu :)

   Usuń
 3. Czytałem gdzieś, że Deutsche Bank jest w nieciekawej sytuacji. Co o tym myślisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na świecie mają swoje problemy i to na pewno poważne, ale w Polsce działają podobnie jak inne banki. Ta sytuacja globalna pewnie powoduje w ich polskim oddziale taką trochę wegetację i szukanie oszczędności. Widać to chociażby po zamykanych oddziałach, zwolnieniach części pracowników, czy braku odczuwalnych działań marketingowych. Konta bym u nich nie otworzył, oszczędności nie przeniósł, ale po kredyt bym poszedł, bo oferta jest w miarę ok. Tylko proces kredytowy mają delikatnie mówiąc mało przyjazny...

   Usuń